SİYASET
Aygün ve Ellibeş’ten Derince’de Temaslar

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, ilçe genelinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. 

Esnaf ve Vatandaş Buluşmaları

Başkan Aygün, geçtiğimiz gün boyu Derince’de çeşitli temaslarda bulunan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan ile birlikte çeşitli ziyaretlerde bulundu. Programlara İl Başkan Yardımcıları Ahmet Sönmez, Abdullah Binbay, İl Yönetim Kurulu Üyesi Recep Demir, İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili Halime Gökdemir, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Tayyip Gülcan, ilçe yöneticileri ve teşkilat mensupları da eşlik etti.

 

Merkez Camii Derneğine Ziyaret

İlk olarak Başkan Aygün’ün makamında gerçekleşen görüşme ile başlayan programlar kapsamında Derince’de hayata geçirilen ve yapımı devam eden projeler değerlendirildi. Ardından Başkanlar Aygün ve Ellibeş, Derince Merkez Camii Derneği Başkanlığına seçilen Mustafa Uzuner ve dernek yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Uzuner başkanlığındaki yeni yönetim kuruluna başarılar dileyen Başkanlar, İstiklal Marşı yazılı tablo da armağan etti. Merkez Cami Derneği’nde gerçekleşen görüşmenin ardından ise esnaf ziyaretleri gerçekleşti. Denizciler Caddesi’nde esnafları ziyaret eden Başkanlar ve beraberindeki heyet halkın ve esnafların Ramazan aylarını tebrik etmeyi de ihmal etmedi.

Aygün: Derince’miz İçin Birlikte Çalışıyoruz

İki yıllık hizmet sürecinin değerlendirildiği toplantıda muhtarlarla bir araya gelen Başkan Aygün, “Derince’mize değer katan çalışmalara birlikte imza attığımız kıymetli muhtarlarımıza katkıları dolayısıyla teşekkür ediyorum’ dedi.


 


İki Yıllık Süreç Değerlendirildi

Başkan Aygün, istişareye verdiği önem doğrultusunda ilçenin tüm dinamikleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. İlçeye projeler kazandırmaya devam eden Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, bu kez muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda iki yıllık hizmet dönemini değerlendirdi.. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün öncülüğünde Yelken Kafe’de düzenlenen program Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Bayraktar, İbrahim Şirin, Abbas Bayrak ve mahalle muhtarlarının katılımı ile gerçekleşti.

 

Hepimizin Tek Bir Amacı Var

Derince’de hizmete sundukları projelerin belirlenmesi ve sorunların tespiti noktasında muhtarların önerilerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Başkan Aygün “Hepimizin tek bir amacı var o da halkımıza daha iyi hizmet verebilmek. Bu doğrultuda halkımızın adeta gözü kulağı olan muhtarlarımız bizim de en önemli yardımcılarımız. Geride kalan iki yılda pandemi sürecine rağmen ilçemizde bir yandan rutin hizmetlerimizi sürdürüp diğer taraftan projelerimizi hızla hayata geçirdik. Projelerimizi inşa ederken muhtarlarımızla birlikte halkımızla gönül köprüleri kurmayı da ihmal etmedik.  Derince’mize değer katan çalışmalara birlikte imza attığımız kıymetli muhtarlarımıza katkıları dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi. Muhtarlar da düzenlenen istişare toplantısı ve ilçede hizmete sunulan projeler dolayısıyla Başkan Aygün’e teşekkür etti.

Akşener, Karamürsel’e geliyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i yönetimi ile birlikte Ankara Genel Merkez’de ziyaret eden İYİ Parti Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy, “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’i Ramazan Bayramı sonunda Karamürsel’de ağırlayacağız” dedi.

 

İYİ Parti Karamürsel İlçe Teşkilatı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy, yönetim kurulu ve İlçe Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Nursel Dikidaş’ın katıldığı ziyarette ülke ve Karamürsel gündemi hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy, "Önümüzdeki süreçle alakalı yeni yol haritasını gözden geçirme fırsatımız oldu. İlçe Teşkilatı olarak Türkiye’de 560 ilçenin içinde üyede 20. sırada. Türkiye’de sandık görevlilerini bitiren ilk teşkilat olmaktan Karamürsel adına övgü içeren değerlendirmeler duymaktan son derece memnuniyet duyduk ve heyecanımız bir kat daha arttı" dedi.

 

“KARAMÜRSEL’E GELİYOR”

Kılınçsoy; Genel Başkan Meral Akşener’in, vatandaşın yaşadığı sıkıntılardan haberdar olduklarını, fakat ümitlerini kaybetmemelerini istediğini, milletin moralsiz, geçim sıkıntısında olduğunu söylediğini ifade etti. “Milletimizle iç içe olarak gerçekleri dile getirmeye devam edeceğiz, böylece iktidar vatandaşı dikkate almak zorunda kalacak” dediğini de belirterek Genel Başkan Meral Akşener’in Ramazan Bayramı sonunda Karamürsel’e geleceğini de söyledi.

AK Parti'nin yeni MYK üyeleri belirlendi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin yeni MYK üyelerini belirledi. Ömer Çelik, yeniden Parti Sözcüsü seçildi.

 

AK Parti Genel Başkanvekilliğine Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş getirildi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda, Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Ömer Çelik, Erkan Kandemir, Fatih Şahin, Hayati Yazıcı, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Efkan Ala, Jülide Sarıeroğlu, Özlem Zengin, Mehmet Özhaseki, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz, Mustafa Şen, Leyla Şahin Usta, Ömer İleri ve Çiğdem Karaaslan yer aldı.

AK Parti Teşkilat Başkanlığına Erkan Kandemir, Genel Sekreterliğe Fatih Şahin, Siyasi Hukuki İşler Başkanlığına Hayati Yazıcı getirildi.

AK Parti MYK'de Ali İhsan Yavuz Seçim İşleri Başkanı, Hamza Dağ Tanıtım ve Medya Başkanı, Efkan Ala Dış İlişkiler Başkanı olarak görev yapacak.

AK Parti'de Sosyal Politikalar Başkanı Jülide Sarıeroğlu, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Özlem Zengin, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki oldu.

AK Parti İnsan Hakları Başkanlığına Leyla Şahin Usta, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığına Ömer İleri, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığına Çiğdem Karaaslan getirildi.

AK Parti'de Nurettin Canikli Ekonomi İşleri Başkanı, Vedat Demiröz Mali ve İdari İşler Başkanı, Mustafa Şen Ar-Ge Başkanı oldu.

Başkan Aygün Ankara’da temaslarda bulundu

AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi için Ankara’ya giden Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, çeşitli temaslarda bulundu.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 manifestosunu açıklayacağı 7. Olağan Büyük Kongre için başkente giden Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, Gazi Meclis’te çeşitli temaslarda bulundu. İlçe Başkan Yardımcısı Recep Çiçek’in de eşlik ettiği görüşmelerde Başkanlar Aygün ve Merdan, ilk olarak Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ile bir araya geldi. Başkentte gerçekleşen temaslarda Başkanlar Aygün ve Merdan, önceki dönem Başbakan Yardımcısı, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ile bir araya gelerek istişarede bulundu. Gazi Meclis’te gerçekleşen görüşmelerde başkanlar, MKYK Üyesi ve Milletvekili Emine Zeybek ve Milletvekili Sami Çakır ile de bir araya gelerek hasbihal etti.


Hürriyet: Down sendromu hastalık değil, farklılıktır

Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü mesajında down sendromunun hastalık değil, genetik farklılık olduğunu belirten İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet “Farklı olmak normaldir, saf sevgiyi onlardan öğreniyoruz” dedi.


Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle paylaşımda bulunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet farklılıkların normal olduğunu vurguladı. Hürriyet mesajında, “Down sendromu genel kanının aksine hastalık değil, genetik bir farklılıktır. Down sendromunun bir hastalık olmadığını, farklılık olduğunu ve farklı olmanın da normal olduğunu herkese duyurmak ve bu duyarlılığı arttırmak çok önemli. Herkesin bu anlamda üzerine düşen çabayı göstermesi gerekiyor.

Bu çok özel bireylerimizi sosyal hayatın içine katma çabalarımız çok kıymetli. İzmit Belediyesi olarak down sendromlu vatandaşlarımızı toplum mozaiğimizdeki farklı bir rengimiz ve zenginliğimiz olarak görüyor, her bir ferdimizle eşit haklardan yararlanabilmelerini önemsiyoruz. Yüzümüzde her daim tebessüm açtıran down sendromlu kardeşlerimize, pandemi nedeniyle aksamalar olsa da iş ve sosyal yaşam desteği sunmaya, onları üretime katılmaya teşvik etmeye çalışıyoruz.” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
image
Duygu Yiğit Tetik
Perşembe, Nisan 1, 2021image
Hayri Sarı
Salı, Haziran 9, 2020


image
Efe'den
Salı, Ocak 28, 2020VİDEO GALERİ