SİYASET
Aygün: Ortak Amacımız Halkımıza Hizmet

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ı makamında konuk etti.

 

İstişare kültürüne önem veren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, bu kez makamında Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ı ağırladı. Nezaket ziyareti kapsamında gerçekleşen görüşmede Darıca Belediyesi Meclis Üyeleri Göknur Bektaş, İsmail Ramazanoğlu, Bülent Koçak ve Ahmet Hakan Hocaoğlu da hazır bulundu. Muzaffer Bıyık’a geçirmiş olduğu Covid 19 hastalığı dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini de ileten Başkan Aygün, hep birlikte kente değer katan çalışmalara imza attıklarını ifade etti. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da misafirperverliği için Başkan Aygün’e teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.Kılıçdaroğlu, İzmit’e geliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmit’e geliyor.


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 20 Ocak Çarşamba günü Sakarya’da bir programa katılacak. Kılıçdaroğlu’nun program dolayısı ile İzmit’e de uğrayacağı, CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret edeceği öğrenildi.

 

 

 

Biden "Müslüman ülkelere vize yasağı"nı kaldıracak

ABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın, göreve başladıktan hemen sonra, Donald Trump'ın "Müslüman ülkelere vize yasağı" ve "Paris İklim Anlaşmasından çekilme" gibi bazı kararlarını geri çevirecek kararnameleri imzalayacağı açıklandı.


20 Ocak'ta yemin ederek resmen başkanlık koltuğuna oturacak olan Joe Biden'ın Özel Kalem Müdürü Ron Klain'in başkanlık ekibine yolladığı bilgi notu, Amerikan medyasına yansıdı.

Söz konusu nota göre, Biden, başkanlık koltuğuna oturur oturmaz imzalayacağı başkanlık kararnameleriyle Trump döneminde alınan bazı tartışmalı kararları tersine çevirecek.

 

Müslüman ülkelere vize yasağı kalkacak

Biden, "nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan bazı ülkelere vize yasağını" kaldıracak, ABD'nin yeniden Paris İklim Anlaşması'na döndüğünü ilan edecek, Meksika sınırındaki göçmen ailelerin dağılması uygulamasını sonlandıracak ve ilgili mekan ve yerlerde maske takmayı zorunlu hale getirecek.

Klain ayrıca, ilk 10 gününde Biden'ın buna benzer çok sayıda başkanlık kararnamesine imza atacağını ve Trump dönemindeki bazı uygulamalara derhal son verileceğini belirtti.

İçişleri Bakanı Soylu: Sol örgütlerin kırsal kadroları tamamen tasfiye edilmiştir

İçişleri Bakanı Soylu, "Sol örgütlerin kırsal kadroları bugün tamamen tasfiye edilmiştir, bir iki kişi ya vardır ya yoktur. Onlar da Avrupa'ya kaçma telaşında." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sol örgütlerin kırsal kadroları bugün tamamen tasfiye edilmiştir, bir iki kişi ya vardır ya yoktur. Onlar da Avrupa'ya kaçma telaşında." açıklamasında bulundu.

Bakan Soylu, "PKK'ya yılda 5 bin kişi katılırdı, geçen yıl sadece 52 kişi katılmıştır. Kandırdıkları o 52 kişiyi de geç olmadan onlardan kurtaracağız." dedi.

Bakan Soylu, "Türkiye'nin 15 Temmuz'dan sonra yaşadığı değişim ve gelişim tarihin hiçbir döneminde yaşanmamıştır. Yerli ve millilik alelade bir söylem değildir, bu ülkenin bu milletin Türkiye'nin 21. yüzyıl stratejisidir." ifadesinde bulundu.

Büyükşehir'den esnafa müjde !
Kocaeli Büyükşehir Belediye meclisinde esnafa yardımlar ile ilgili olarak yapılan güncellemeler kabul edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediye meclisinde esnafa yapılacak olan yardım gündeme geldi.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nun, Kamu kurumlarınca alınan ve alınacak tedbirler kapsamında, geçici olarak faaliyeti durdurulan işyerleri arasında olmamakla birlikte koronavirüs pandemisi sebebiyle uygulanan önlemler sonucunda, pandemi sürecine bağlı olarak faaliyetlerinde azalma meydana gelen işyerlerinden tahsil edilmesi gereken kira bedellerinde indirim veya ertelenmesi, faaliyeti durdurulan veya kısıtlamalar nedeniyle faaliyette bulunamayan işletmelerden faaliyette bulunamadıkları sürelere ait kira bedellerinin tahsil edilmemesi, sözleşme sürelerinin uzatılması hususlarında süre ve şartların belirlenmesi ile ilgili raporu kabul edildi.


12 AY BOYUNCA TAKSİTLENDİRİLECEK


Rapor ile ilgili olarak konuşan Tahir Büyükakın: “Bu genelge kapsamına giren yerlerde yüzde 75 tahakkuka karar verildi. Faaliyetlerine ara veren işletmelerin 36 ay boyunca eşit ayrı taksitler şeklinde ödenecek. İkincisi faaliyette bulunamayan iş yerlerinin bu süredeki kira bedelleri tahsil edilmeyecek. Peşin ödeme yapılan iş yerinde erteleme ve iade hakkın tanınıyor. Pandemi nedeniyle kiracının talep etmesi halinde sözleşmenin karşılıklı feshi olacak. Tüm kiracılara bir yıl kira artışı olmayacak. Yıllık ödenmesi gereken kira bedelleri 12 ay boyunca taksitlendirilecek.” dedi.

AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan: Derincemiz için çalışıyoruz

AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, gazetemize verdiği röportajda Derince için planlanan projelere değinerek teşkilat olarak üstlendikleri hedeflerden bahsetti.


Merdan’ın konuşmaları şu şekilde:

 

“Vatandaşlarımız için en iyisini hedefliyoruz”

İlçe Başkanlığı olarak çalışmalarımızda öncelikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli’yi kendimize rol model alıyoruz. Bu doğrultuda vatandaşımız için hep en iyisini hedefliyoruz. Örnek vermek gerekirse geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de ses getiren bir proje üstlendik. yerel esnafımıza destek sağlamak için bir proje gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza yerel esnafımızdan alışveriş yapmalarını söyledik. Hem sosyal medya üzerinden hem de sahada bununla ilgili çalışmalar sürdürdük ve bunu yapmaya devam ediyoruz. Bunun yanında pandemi sürecinde karantinaya giren vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösterdik. Hasta vatandaşlarımızı arayarak durumlarını sorduk ihtiyaçlarının olup olmadığını öğrendik. Bu vatandaşlarımıza ilaç, gıda gibi yardımlarda bulunduk. Yerel esnafımıza maske, dezenfektan desteği sağladık.  Bizde İlçe Yönetimi olarak toplantılarımızı sosyal medya üzerinden yaptık, toplantı salonlarımızı daha geniş ortamlara aldık. Sosyal mesafe kurallarına uyarak toplantılılarımızı gerçekleştirdik.  Büyükşehir Belediye’miz olsun Derince Belediye’miz olsun pandemi sürecinde çok hassas çalıştılar. Bütün dernek ve camilere hijyen paketlerini dağıttılar. Bu kapsamda ilçemizde bütün gerekli önlemleri aldık.

 

“Diğer partilerden, AKP’ye geçiş söz konusu”

Bizim önceliğimiz teşkilatımızın üye sayısını arttırmaktır. Yönetimimiz olsun biz olalım bunun için çok çaba sarf ediyoruz. Özellikle genç kardeşlerimiz gelip üye olduklarında biz memnuniyet duyuyoruz. Çünkü bu durum bizim geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlıyor.  Bunun yanı sıra diğer partilerden partimize geçiş de söz konusu. Bu sayede üye sayılarımızı arttırıyoruz. Cumhurbaşkanımız bizlerden her yıl 1 milyon üye edinmemizi istedi. Bizde bu istek doğrultusunda AK ailemize yeni arkadaşlar, kardeşler katmaya çalışıyoruz. Bu üyelerimizle vatandaşımıza olan hizmetimizi daha da arttırmaya çalışıyoruz. Bu sayede bize bilgi akışı daha kolay sağlanıyor. Her mahallemizde bir üyemiz olsa bize o mahallenin sorunlarını iletse bu bize yeter.  Bu yüzden ne kadar çok üye o kadar çok hizmet söz konusu.

 

“Derincelilik ruhunu oluşturmaya çalışıyoruz”

Bizim Derince Belediyesi ve AK Parti Derince İlçe Teşkilatı olarak üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konu var bu da Derincelilik ruhu. Biliyorsunuz ki zamanında Türkiye’nin birçok yerinden Derince’ye göç edilmiş. Bizim bu kimliklerimizden ziyade Derincelilik ruhunu oluşturmak gibi bir çabamız var. Her zaman Derince’miz bizim için öncedir. Bunun içinde her mahallemizde, vatandaşımıza esnafımıza bunu anlatıyoruz.  Her hafta gerçekleştirdiğimiz yönetim kurulu toplantılarımızda bu konuya değinerek vatandaşımız için neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Problemi veya sorunu olan vatandaşlarımıza yardım etmek için çözüm yolları arıyoruz. Daha sonrasında da icraata geçiriyoruz.

 


Haber: Buse Karakulak

 

 

 

KÖŞE YAZARLARI


image
Hayri Sarı
Salı, Haziran 9, 2020


image
Efe'den
Salı, Ocak 28, 2020VİDEO GALERİ